zpět k menu Vídeň
GEKOM
dnes je stránka aktualizována 18.5.2007

 
 
Úvod

 

Vídeň

Ve dnech 22. - 23. dubna 2006 uspořádala
naše odborová organizace
zájezd

VÍDEŇ 2006

V sobotu 22. dubna po 6. hodině ráno jsme opustili Prahu a kromě krátké občerstvovací zastávky před hranicemi jsme jeli přímo do Vídně. Hned po příjezdu jsme vyrazili do ulic. První den jsme se pohybovali ve středu města (z těch největších univerzita, radnice, parlament, Hofburg). Trasu prohlídky si můžeme prohlédnout na mapě. Po několika hodinách na nohách jsme vzali za vděk občerstvením. Většina z nás si podle rady Dany vybrala rybí restauraci, ze které jsou i fotografie. Poté jsme pokračovali v prohlídce středu města (Stephansdom, Peterskirche). Večer jsme strávili v Prátru, někdo na atrakcích, někdo v restauraci. Až pozdě večer jsme se dostali do místa ubytování v klášteře blízko bývalého letního sídla císařské rodiny Schönbrunnu.

V neděli 23. dubna jsme po bohaté snídani odjeli do zámku Schönbrunn. Vnitřek jsme prohlédli každý se svým průvodcem na uchu. Ze zámecké zahrady stojí za návštěvu kromě jiného skleník a nejstarší zoologická zahrada na světě. V neoklasicistní Gloriette jsme si pochutnali na kávě a Sachertorte. Po obědě jsme pokračovali tentokráte v individuální prohlídce středu města. Většina z nás navštívila císařskou kryptu pod kapucínským kostelem a ochutnala jediný pravý Sachertorte v cukrárně hotelu Sacher. Před odjezdem domů jsme poděkovali naší obětavé průvodkyni Daně Pickové, která zůstávala ve Vídni. Odjížděli jsme v 17 hodin, abychom se dobře vyspali před přijímačkami konanými druhý den.

Po většinu zájezdu svítilo sluníčko. I proto se zájezd všem účastníkům líbil, přestože program byl velice náročný fyzicky i na vnímání. Dva dni je příliš krátký čas na prohlídku Vídně a tak věříme, že toto krásné město opět navštívíme.